Ви є тут

Збереження молочних зубів, до появи корінних

Зберегти молочні зуби до появи корінних дуже важливо, оскільки це має великий вплив на правильне формування зубного ряду в подальшому.

Розхитування і випадання молочних зубів починається з віку 3 років, коли коріння починають розсмоктуватися. Триває цей процес до тих пір, поки всі молочні зуби не випадуть, а на їх місце вже прийдуть корінні. Як правило, природна зміна зубів проходить без ускладнень і втручання стоматолога.

Роль, яка відводиться молочним зубам в цьому процесі, є дуже важливою. Молочні зуби допомагають корінним правильно прорізатися, а також вони стимулюють правильне формування і зростання щелеп.

Раннє видалення молочних зубів може принести непоправні негативні наслідки здоров'ю дитини. Якщо втрата зуба сталася раніше необхідного терміну, на його місці залишається порожнє місце, на яке спрямуються інші зуби. Це призведе до того, що корінні зуби будуть неправильно прорізуватися, що, в свою чергу, призведе до дефектів прикусу. А неправильний прикус є серйозною проблемою не тільки з естетичної точки зору, але і для здоров'я дитини. Це означає, що йому в подальшому знадобиться ортодонтичне лікування, яке, як правило, відбувається досить складно.

 Крім того, несвоєчасне видалення молочних зубів веде до неправильного розвитку щелепи. А це також є причиною патологічного розвитку зубного ряду.

Таким чином, видалення молочного зуба - це дуже рідкісна процедура, до якої приходять тільки в разі крайньої необхідності.

Якщо все ж є показання до раннього видалення молочних зубів, на їх місце рекомендується ставити спеціальні дитячі зубні протези з метою запобігання зсуву зубів.

При ураженні молочних зубів карієсом потрібно їх пломбування. Необхідність такої процедури залежить від тяжкості ураження і віку дитини. Складність процесу лікування буде залежати від особливостей психіки пацієнта.

  У сучасній дитячій стоматології використовуються різні матеріали для пломб - цементи, композити та ін.

Зазвичай, досвідчені лікарі завжди роблять вибір на користь пломбування молочного зуба, а не його видалення. Адже рівні зуби є важливим фактором для успішного спілкування дитини з іншими дітьми.

Стоматологи клініки доктора Христенко нададуть кваліфіковану допомогу в лікуванні молочних зубів з метою їх збереження та правильного формування зубного ряду.

Не знайшли відповіді? Задайте своє питання, і наші фахівці оперативно дадуть Вам відповідь.

Наши сотрудники
Христенко Ольга Олексіївна
Христенко
Ольга
Олексіївна
Лікар стоматолог-терапевт
досвід роботи:14 років