Ви є тут

Навчання правильному чищенню і догляду за порожниною рота.

Навчання правильному чищенню і догляду за порожниною рота.
Навчання правильному чищенню і догляду за порожниною рота.
Содержание:

Дотримання правил гігієни порожнини рота є одним з найбільш важливих факторів профілактики багатьох стоматологічних хвороб. Тому, батьки повинні з раннього віку привчати дітей до догляду за порожниною рота. Їм слід знати, з якого віку необхідно починати доглядати за порожниною рота, які засоби для цього підходять, і як привчити дитину до самостійного чищення зубів. Докладні відповіді на ці питання можна отримати на консультації у стоматолога.

Починати ретельно доглядати за порожниною рота у дітей слід з моменту прорізання перших зубів. Однак, багато лікарів рекомендують поступово привчати дитину до відчуття чистоти в роті ще задовго до цього, протираючи ясна і язик серветкою, попередньо змоченою в кип'яченій воді. Після появи перших зубів їх також слід протирати. А починати чистити зуби можна з однорічного віку. При цьому, використовувати потрібно тільки дитячу зубну пасту без фтору, який шкідливий для дитячого організму, а також дитячу зубну щітку з м'якою щетиною.

Правила чищення зубів дітям:

  1. Чистити зуби слід акуратно, щоб не викликати у дитини відчуття дискомфорту.
  2. Не можна допускати, щоб дитина звикла ковтати зубну пасту. Хоч вона і не несе шкоди дитячому організму, дитина повинна зрозуміти, що робити це не потрібно.
  3. Чистити зуби слід вранці та ввечері. Процедура чищення повинна становити 2-3 хвилини.
  4. Чистити зуби слід вимітаючими рухами від ясен до країв зубів, розташовуючи щітку під кутом 45 градусів. Жувальну поверхню зубів чистять круговими рухами, розташовуючи щітку горизонтально.

Як привчити дитину до самостійного догляду за ротовою порожниною?

  1. Батьківський приклад. При спільному чищенні зубів з батьками, дитина буде намагатися повторювати за ними.
  2. Чищення зубів в ігровій формі. Для цього можна використовувати дитячі лічилки, вірші, пісні, і чистити зуби в такт їм.
  3. Пояснення користі догляду за порожниною рота. Дитині потрібно добре роз'яснити, наскільки важливо чистити зуби, щоб вони були здоровими і красивими. Не зайвим буде використовувати наочні приклади у вигляді картинок, мультфільмів тощо.
  4. Дзеркало. Спостереження за собою під час чищення зубів захопить дитину.

Якщо дитині не подобається чистити зуби, в цьому може бути винна неправильно підібрана зубна паста або щітка. В такому випадку, потрібно проявити терпіння і спробувати усунути причини невдоволення дитини.

Регулярний і правильний догляд за зубами у дітей є хорошою профілактикою карієсу і інших серйозних захворювань. Крім того, професійна чистка в кабінеті у стоматолога допоможе видалити тверді відкладення і наліт, що скупчується в важкодоступних місцях.

Професійні стоматологи клініки доктора Христенко детально навчать батьків і їх дітей тому, як правильно доглядати за порожниною рота.

Не знайшли відповіді? Задайте своє питання, і наші фахівці оперативно дадуть Вам відповідь.

Наши сотрудники
Христенко Ольга Олексіївна
Христенко
Ольга
Олексіївна
Лікар стоматолог-терапевт
досвід роботи:14 років