Ви є тут

Незнімні конструкції

Содержание:

Незнімне протезування зубів є одним з найбільш ефективних варіантів вирішення проблеми відновлення цілісності зубного ряду. Незнімні зубні протези допомагають в заміні відсутніх зубів, а також у відновленні пошкоджених.

Вибір виду незнімного протезування може залежати від таких факторів, як:

- складність конкретного випадку;

- розташування протезованих зуба;

- індивідуальні особливості пацієнта.

Основні види незнімних конструкцій:

  1. Керамічні зубні вкладки. Вони показані в тих випадках, коли пошкодження зачіпає як передню, так і жувальну поверхню зубів. Вкладки дозволяють відновити значну частину зуба (в тому числі після лікування глибокого карієсу). Вони виготовляються відповідно до відтінку емалі, тому не можна відрізнити від природних зубів пацієнта. Крім того, керамічні вкладки не мають здатність вбирати фарбувальні речовини, а також менш схильні до руйнування, ніж прості пломби.
  2. Керамічні вініри. Це найтонші пластинки, які зовні не відрізняються від натурального відтінку емалі. Їх установка показана при пошкодженні фронтальних зубів (відколи, тріщини та ін.). Вініри приклеюються на передню поверхню зуба.
  3. Зубні коронки. Такий вид незнімного протезування показаний в тому випадку, якщо більша частина зуба значно пошкоджена (в тому числі, до основи), проте відсутня необхідність в його повному видаленні. Коронки повністю імітують натуральні зуби і повністю беруть участь в жуванні й мовленні. Коронки виготовляються з металу, кераміки і металокераміки.
  4. Мостовидні протези. Такий вид незнімних конструкцій застосовується з метою заміщення відсутніх зубів. Це злиті конструкції, що складаються з 3-4 коронок, і надіваються на сусідні здорові зуби пацієнта, які зазнали попередньої обточуванні і депульпуванія. Такий спосіб протезування є одним з найбільш доступних. Однак, такі протези не виконують багатьох функцій здорових зубів.
  5. Адгезивні мостовидні протези. Це щадний вид протезування, оскільки він не вимагає обточування сусідніх здорових зубів. Такі протези складаються з однієї коронки, яка заміщає відсутній зуб. Спеціальні кріплення знаходяться з боків від коронки. Однак, як і прості мостовидні протези, вони не здатні виконувати всі функції здорового зуба.
  6. Зубні імпланти. Такі конструкції складаються з циліндричного титанового кореня, який імплантується в щелепу, і керамічних (металокерамічних) коронок, які надягаються через кілька місяців. Такі коронки найкращим чином імітують натуральний зуб. До установки повноцінних коронок пацієнту може бути встановлений тимчасовий протез. Такий вид протезування показаний в тому випадку, якщо зуби зруйновані дуже сильно і потрібно їх видалення. Імплантація дає можливість відновити жувальну функцію, а також привести в норму естетичний вигляд посмішки. Крім того, такі протези не викликають дискомфорту при носінні.

Особливості догляду за незнімними зубними протезами:

- дотримання гігієни ротової порожнини;

- регулярні відвідування стоматолога для проведення професійного чищення;

- застосування спеціальних зубних паст і ополіскувачів;

- використання іригатора.

Професійні стоматологи клініки доктора Христенко нададуть кваліфіковану допомогу в підборі відповідного виду незнімного протезування, а також в якісній установці протеза.

Не знайшли відповіді? Задайте своє питання, і наші фахівці оперативно дадуть Вам відповідь.

Наши сотрудники
Христенко Юрій Олександрович
Христенко
Юрій
Олександрович
Головний лікар, фахівець в області імплантології, хірургії, ортодонтії, ортопедичної стоматології
досвід роботи:8 років