Ви є тут

Брекети під час вагітності

Содержание:

Виправленням прикусу найкраще займатися до планованої вагітності, оскільки в цей період кісткова тканина розм'якшується, а багато процедур протипоказані через ризик нанесення шкоди майбутній дитині (наприклад, рентгенографія).

Однак, жінка може завагітніти і під час носіння брекетів. У цьому випадку необхідна консультація у лікаря з метою зміни плану лікування, а також з'ясування, наскільки це безпечно.

Як правило, активне виправлення прикусу тимчасово призупиняється, пацієнтка переходить на пасивне носіння брекетів.

Після пологів і періоду годування проводиться обстеження і відновлення активного лікування.

Плюси та мінуси брекетів під час вагітності:

  1. Оскільки сучасні брекет-системи, як правило, виготовляються з гіпоалергенних і нешкідливих для організму матеріалів, їх носіння не робить негативного впливу на перебіг вагітності, але тільки в разі правильного догляду за порожниною рота і дотримання всіх приписань.
  2. При установці брекетів потрібні рентгенівські знімки щелеп, а їх установка іноді вимагає застосування наркозу. При вагітності все це протипоказано.
  3. Під час вагітності в організмі виникає гормональний дисбаланс і порушення обміну речовин, нестача кальцію провокує розм'якшення кісткової тканини. Тому, носіння брекетів в цей період може лише нашкодити.
  4. Носіння брекетів перший час після їх установки може викликати дискомфорт і больові відчуття. При вагітності це може стати причиною зайвих нервових розладів, а цього краще уникати.

Тільки консультація з ортодонтом допоможе вирішити, чи варто продовжувати лікування, або краще його призупинити.

Важливі рекомендації:

- необхідно провести глибоку чистку порожнини рота і рентген до вагітності;

- перший триместр вагітності характеризується слабкістю і токсикозом, тому в цей час краще відмовитися від установки брекетів;

- установку брекетів рекомендується відкласти на післяпологовий період або завершити їх носіння до вагітності;

- для поповнення нестачі кальцію і вітамінів необхідно приймати відповідні препарати.

Кваліфіковані лікарі нашої стоматологічної клініки проведуть обстеження ротової порожнини жінкам під час вагітності і допоможуть визначити, чи варто призначати або продовжувати носіння брекетів, або відкласти цю процедуру до закінчення пологів.

Не знайшли відповіді? Задайте своє питання, і наші фахівці оперативно дадуть Вам відповідь.