Плюси та мінуси брекетів під час вагітності:
- Оскільки сучасні брекет-системи, як правило, виготовляються з гіпоалергенних і нешкідливих для організму матеріалів, їх носіння не робить негативного впливу на перебіг вагітності, але тільки в разі правильного догляду за порожниною рота і дотримання всіх приписань.
- При установці брекетів потрібні рентгенівські знімки щелеп, а їх установка іноді вимагає застосування наркозу. При вагітності все це протипоказано.
- Під час вагітності в організмі виникає гормональний дисбаланс і порушення обміну речовин, нестача кальцію провокує розм'якшення кісткової тканини. Тому, носіння брекетів в цей період може лише нашкодити.
- Носіння брекетів перший час після їх установки може викликати дискомфорт і больові відчуття. При вагітності це може стати причиною зайвих нервових розладів, а цього краще уникати.
Тільки консультація з ортодонтом допоможе вирішити, чи варто продовжувати лікування, або краще його призупинити.
Важливі рекомендації:
- необхідно провести глибоку чистку порожнини рота і рентген до вагітності;
- перший триместр вагітності характеризується слабкістю і токсикозом, тому в цей час краще відмовитися від установки брекетів;
- установку брекетів рекомендується відкласти на післяпологовий період або завершити їх носіння до вагітності;
- для поповнення нестачі кальцію і вітамінів необхідно приймати відповідні препарати.
Кваліфіковані лікарі нашої стоматологічної клініки проведуть обстеження ротової порожнини жінкам під час вагітності і допоможуть визначити, чи варто призначати або продовжувати носіння брекетів, або відкласти цю процедуру до закінчення пологів.