Причини появи карієсу
Існує безліч теорій виникнення карієсу зубів. Останнім часом дотримуються такої думки, що через порушення гігієни порожнини рота на емалі утворюється м'який наліт. Зубний наліт дуже міцно зв'язується з поверхнею зуба і є живильним середовищем для розмноження різних каріесогенних бактерій. Дія каріесогенних бактерій, присутніх в зубному нальоті, не у кожної людини проявляється однаково. Стійкість зубів до карієсу пов'язана зі станом захисних систем організму, супутніми захворюваннями.
Помічено, що у людей з ослабленим імунітетом карієс розвивається частіше. Одну з головних ролей у розвитку карієсу зубів відіграє склад і властивості слини. Доведено, що у осіб схильних до карієсу слина більш в'язка і в ній змінено співвідношення вмісту мінеральних солей.
Стадії розвитку карієсу
Виділяють чотири стадії розвитку карієсу зубів:
- каріозна пляма;
- поверхневий карієс;
- середній карієс;
- глибокий карієс.
Отже, якщо ви виявили у себе перші ознаки карієсу - шорсткі плями на зубі або ваші зуби стали чутливі - вам необхідно відразу звернутися до стоматолога. Нерідко запущений карієс переходить в пульпіт (запалення нерва), а далі в періодонтит.
Лікування карієсу
Лікування карієсу традиційними методами полягає в механічній обробці каріозної порожнини з видаленням розм'якшених каріозних тканин. Видалення каріозних зубних тканин здійснюється алмазними і твердосплавними борами за допомогою високошвидкісних турбінних та механічних наконечників. Повне видалення пошкоджених ділянок зуба запобігає повторному розвитку карієсу. Потім порожнина медикаментозно обробляється антисептичними препаратами і пломбується сучасними світлоотверждаємимі матеріалами.